Antalya GROWTECH EURASIA Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarında GAP TEYAP standı, çiftçiler tarafından yoğun ilgi gördü

GAP BKİ tarafından yürütülmekte olan GAP TEYAP Çiftçi Örgütleri Merkezli Çoğulcu Yayım Modeli uygulaması kapsamında çalışılan çiftçi örgütlerine üye çiftçi ve tarım danışmanlarına yönelik 30 Kasım-03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya Growtech Eurasia Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’ na teknik gezi düzenlenmiştir. Bu teknik gezi, çalışılan çiftçi örgütlerine üye 150 çiftçi, 22 çiftçi örgüt başkanı ve 28 tarım danışmanı  olmak üzere toplam 200 katılımcı ile 3 gün süreyle gerçekleştirilmiştir.

30 Kasım – 03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’ da gerçekleştirilen bu faaliyet ile  Model kapsamında çalışılan çiftçi örgütlerinin üyesi olan çiftçilerin kapasitelerinin artırılması için güncel tarım teknik ve teknolojilerinin izlenmesi, çiftçi örgütlerindeki tarım danışmanlarına ve sözleşmeli üye çiftçilerine 2017 yılı planlanan faaliyetlere ilişkin bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılması, bilgi ve tecrübelerin paylaşılması amacıyla yapılmıştır.

GAP TEYAP Model kapsamında 2017 yılı için öngörülen hedefler ve hedeflere yönelik yapılması planlanan faaliyetler katılımcılara aktarılmıştır.

Ayrıca her yıl istikrarlı bir şekilde büyüyen GROWTECH EURASİA tarım fuarı; sera, tarım teknolojileri, sulama sistemleri, tohumculuk, fidecilik, fidancılık, tarım ekipmanları, peyzaj ve organik tarımla ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürünlerin ve hizmetlerin çiftçilerimiz tarafından takip edilmesi açısından önemli bir tarımsal ziyaret alanıdır. Solar enerji, ürün işleme ve paketleme makine-ekipmanları konularında da çiftçilerimiz bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca fuarda tarımsal danışmanlık hizmetlerinin geliştirilmesi konusunda TEYAP standı ilgi görmüştür. Stantta çalışılan çiftçi örgütlerinin ürünleri (kuru üzüm, antepfıstığı, badem, pekmez, pestil, bal, peynir, kurutulmuş sebze, organik mercimek-nohut vb.) sergilenmiştir. Bu ürünler çiftçi örgütlerinde görevli tarım danışmanları tarafından ziyaretçilere anlatılmıştır.